Veterinären.nu – Sveriges ledande hälsoportal för sällskapsdjur
× Stäng

Frågelådan är
flyttad till FirstVet.

Ställ din fråga eller boka videosamtal på FirstVet.se

Gå till FirstVet

FirstVet finns som app för iPhone, iPad och Android. Ladda ner appen i App Store eller på Google Play

Annons
  1. Mariaa #1 Mariaa

    Jättenervös Hundvalp

    Hej!

    Jag har en rottweiler-blandning som jag haft i ca 2 månader.
    Den senaste veckan har hon börjat gnälla och stirrar upp i taket nästan konstant. Springer runt och är nervös som tusan. Vill inte leka, mysa osv. Hon kan inte sova på nätterna och pissar hela tiden.

    Hämtade henne från ett mycket dåligt ställe men hon blev gladare när hon kom hit. Nu blir hon sämre.

    Är väldigt orolig för henne! Någon som vet vad det kan bero på?

    Mvh

Inlägg 1-1 av 1

Forum Hund

  • Dragselars påverkan på hundar?

    Hej, Har läst en artikel om dragselar för hundar på Djursidan.se - https://djursidan.se/hund/bast-i-test-dragsele-for-hund/ Har dock några funderingar, finns det någon risk med att låta en hund dra med dragsele? Hur ska man tänka om man har valp, när kan man börja dra?

  • Hermafroditism/onormal könsutveckling hos hund

    Hermafroditism är relativt ovanligt och det kan vara svårt att hitta information kring det. Vi har sammanställt information i denna artikel.

  • Intervju med DogBuddy - hjälper dig hitta pålitliga hundvakter

    Nu finns det äntligen ett enkelt och tryggt sätt att hitta en pålitlig hundvakt i din närhet, någon som matchar både dig och din hund.

Gå till forumet om Hund
© 2023 Veterinären.nu. Allt innehåll är skyddat enligt upphovsrättslagen. Veterinären.nu drivs av Onlinevet 247 AB.